Proprium ke sv. Cyrilu a Metoději

Letos slavnost připadá na neděli, doporučujeme určitou obměnu oproti písním 828/829. Jen pro úplnost, P. Olejník napsal hned 2 propria ke sv. Cyrilu a Metoději – tříhlasé v roce 1969 a čtyřhlasé kolem roku 2000:

VSTUPNÍ ANTIFONA: Pane, ať se tvoji kněží odějí spravedlností a tvoji svatí ať jásají. Pro svého služebníka Davida neodmítej od sebe tvář svého Pomazaného.
MEZIZPĚV: Jeho kněze oději spásou a jeho svatí budou nadšeně jásat. Tam odtud dám vzrůst Davidově moci, připravím místo svému Pomazanému.
VERŠ PŘED EVANGELIEM: Aleluja. Pán přísahal a nebude toho litovat: „Ty jsi kněz na věky na způsob Melchizedechův.“
ANTIFONA K OBĚTOVÁNÍ: Obdivuhodný je Bůh ve svých svatých, Bůh Izraelův. On dává moc a sílu, svému lidu. Bůh buď veleben.
ANTIFONA K PŘIJÍMÁNÍ: Co k vám mluvím ve tmě, řekněte na světle, a co je vám šeptáno do ucha, hlásejte ze střech! Tak říká Pán.
ČTYŘHLASÁ VSTUPNÍ ANTIFONA: Slyšte Slovo, vyšlé od Boha, Slovo, jež krmí lidské duše, Slovo, jež sílí srdce i rozum, Slovo, jež vede k poznání Boha. (Proglas, č. 24-27)
ČTYŘHLASÁ ANTIFONA K PŘIJÍMÁNÍ: Slovo Páně se šířilo po celé krajině.

Vstupní antifonu ke slavnosti sv. Cyrila a Metoděje můžete stáhnout zde, nahrávka k poslechu je z farnosti Valašské Meziříčí.

Těšíme se na vydání Svátečního graduálu!
Jakub Vavrečka
Foto: Člověk a víra (Vojtěch Pospíšil)

1 komentář: „Proprium ke sv. Cyrilu a Metoději

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..